Typy opotrebovania repasovanej techniky

Repasovaná IT technika sa až na vzácne výnimky už niekde raz používala. V ITzoo.sk kategorizujeme stav ponúkaných produktov podľa štandardných stupňov (Grades) opotrebenia a podľa toho prispôsobujeme aj ich cenu.

Pokiaľ si chcete kúpiť vynikajúci highendový prístroj, ale tiež ušetriť nemalé peniaze, poobzerajte sa obzvlášť v nižších kategóriách B a C, kde nájdete prístroje s najlepším pomerom kvality k cene. Musíte však počítať s tým, že takéto produkty budú vždy vykazovať určité známky používania predchádzajúcimi majiteľmi.

Pozor: Na všetky produkty bez ohľadu na stupeň opotrebovania sa vzťahuje záruka 1 rok (prípadne 2 roky na všetky zariadenia z kategórie A). Záruka sa nevzťahuje len na poškodenia, ktoré boli kupujúcemu dopredu známe a kúpou produktu ich akceptoval.

Pre lepšiu orientáciu môžete prejsť rovno na jednotlivé kategórie a vysvetlivky ich Grades:

Stupne opotrebenia repasovaných notebookov >>
Stupne opotrebenia repasovaných desktopov >>
Stupne opotrebenia repasovaných monitorov >>
Stupne opotrebenia repasovaných tabletov a iPadov >>

Notebooky

Kategória (grade) NEW

Čo môžete očakávať: Tovar je zabalený v originálnom boxe, obsahuje všetko originálne príslušenstvo (napájacie káble, prepájacie káble, adaptéry a všetky ďalšie veci, ktoré výrobca s produktom originálne dodáva). Na tovar z tejto kategórie poskytujeme nadštandardnú záruku 2 roky.

Kategória (grade) A

Čo môžete očakávať: Tovar vykazuje jemné známky používania, ktoré nemajú žiadny vplyv na jeho funkčnosť a často ich objavíte až pri veľmi detailnej inšpekcii. Na tovar z tejto kategórie poskytujeme nadštandardnú záruku 2 roky.

Najčastejšie rozdiely od nových kusov prístrojov: Minimálne škrabance, mierne šúchance na rôznych miestach (typicky na klávesnici alebo na trackpade).

Čo pri Grade A nehrozí: Na displejoch prístrojov sa nenachádzajú žiadne škrabance, nalomené časti šasi alebo obrazovky, trhliny, mŕtve pixely, vinetácia v rohoch (zatmavenie), poruchy zobrazovania farieb alebo akékoľvek závady čo do funkčnosti.

Kategória (grade) B

Čo môžete očakávať: Všetky typy opotrebovania z Grade A + silnejšie stopy po používaní ako pri stupni Grade A. Toto typicky zahŕňa viditeľné škrabance na šasi a vyšúchanejšie tlačidlá alebo touchpad. Prístroje tiež môžu na displeji obsahovať oblasti, ktoré nie sú podsvietené rovnako ako susedné oblasti. Na displejoch sa tiež môžu objaviť veľmi jemné škrabance.

Čo pri Grade B nehrozí: Notebooky nemajú žiadné nalomené, zlomené alebo vylomené časti a mŕtve pixely.

Kategória (grade) C

Čo môžete očakávať: Všetky typy opotrebovania z Grade B + silnejšie škrabance na šasi, väčšie oblasti s ošúchanou pôvodnou farbou, odlomené časti (napr. na rohoch), nerovnomernú distribúciu podsvietenia displeja, mŕtve pixely a jemné škrabance na displejoch alebo chýbajúce tlačidlo na klávesnici.

Desktopy

Kategória (grade) A

Čo môžete očakávať: Desktopy nesú minimálne známky používania - nemajú však žiadne hlboké škrabance, praskliny, vyšúchané miesta s farbou alebo zlomené/chýbajúce časti. Na tovar z tejto kategórie poskytujeme nadštandardnú záruku 2 roky.

Kategória (grade) B

Čo môžete očakávať: Všetky typy opotrebovania z Grade A + viditeľnejšie škrabance, väčšie známky používania (napr. ošúchané rohy), vyšúchané miesta s farbou.

Kategória (grade) C

Čo môžete očakávať: Všetky typy opotrebovania z Grade B + silné známky používania, veľké plochy s vyblednutou alebo vyšúchanou farbou, trhliny alebo odlomené časti šasi.

Monitory

Kategória (grade) A

Čo môžete očakávať: Monitory z tejto kategórie nevykazujú žiadne alebo len minimálne známky používania. To platí nielen pre obrazovky, ale aj pre ostatné časti monitorov (stojany). Na tovar z tejto kategórie poskytujeme nadštandardnú záruku 2 roky.

Najčastejšie rozdiely od nových kusov prístrojov: Monitory môžu mať miniatúrne oderky alebo veľmi jemné malé škrabance (týka sa iba stojanov, nie samotných obrazoviek).

Čo pri Grade A nehrozí: Žiadne stredne veľké alebo väčšie škrabance, mŕtve pixely, trhliny, ošúchanú farbu, tmavé oblasti na obrazovke, nerovnomerné farebné podanie a podobne.

Kategória (grade) B

Čo môžete očakávať: Všetky typy opotrebovania z kategórie Grade A + menšie škrabance na povrchu, minimálne škrabance na obrazovke, menšie časti s vyšúchanou farbou, malé trhliny alebo oderky a občasné kývanie základne monitoru, keď napríklad zavadíte nohou o stôl. Monitor môže mať poškodenie v rozsahu 1 - 5 mŕtvych pixelov.

Čo pri Grade B nehrozí: Trhliny alebo zlomené časti na rámoch displejov.

Kategória (grade) C

Čo môžete očakávať: Všetky typy opotrebovania z Grade B + väčšie množstvo škrabancov, väčšie plochy s vyšúchanou alebo vyblednutou farbou, nestabilný stojan pod obrazovkou (zapríčiňujúci kývanie obrazovky), tmavé oblasti napr. v rohoch (max. do 1,3 cm), nerovnomerný jas v rôznych častiach obrazovky, jemné škrabance na obrazovke (max. do 5 cm), najviac 5 mŕtvych pixelov.

fotogaléria

Tablety a iPady

Kategória (grade) A

Čo môžete očakávať: Veľmi malé známky používania, jemné škrabance (nesmú byť hmatateľné prstom pri používaní produktu a môžu byť viditeľné len pri nastavení prístroja proti svetlu). Okolo nabíjacích portov môžu byť jemné škrabančeky. Na zadnej strane sa môžu vyskytnúť jemné škrabance (napr. na logu Apple). Akékoľve poškodenie (škrabance, nečistoty alebo miesta so zlým farebným podaním) nesmie byť väčšie ako 0,6 mm v priemere. Na tovar z tejto kategórie poskytujeme nadštandardnú záruku 2 roky.

Kategória (grade) B

Čo môžete očakávať: Všetky typy opotrebovania z Grade A + škrabance na tele prístrojov, malé oblasti s vyšúchanou farbou, malé ryhy. Displeje môžu nerovnomerne distribuovať podsvietenie a podobne.

Čo pri Grade B nehrozí: zlomy alebo trhliny na displeji, mŕtve pixely.

Kategória (grade) C

Čo môžete očakávať: Všetky typy opotrebovania z Grade B + viac škrabancov na tele, väčšie alebo veľké časti s ošúchanou farbou, veľké ryhy a škrabance na tele, tmavé miesta na dipslejoch (väčšie ako 1,3 cm), nerovnomerné podsvietenie, jemné škrabance na obrazovke (max do 5 cm), najviac 5 mŕtvych pixelov.

 • Petra

  S nákupom som velmi spokojna, po dlhom hladani som nasla v IT ZOO presme ten typ zariadenia, ake potrebujem za skvelu cenu. Tablet funguje bezchybne, presne podla mojich ocakavani, je to perfektny pomocnik ma digitalizaciu myslienok, zapis poznamok, ci kreslenie. Odozva je okamzita, plocha na pisanie ma vybornu presnosť, pero sa dobre drzi, tym, ze sa displej automaticky otaca, nemusia sa bat ani lavaci (ako ja), na lavej strane si pisem poznámky, na pravej ich vidim zobrazene.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Igor

  Odporúča obchod, Podľa mňa vysoko profesionálne jednanie, krátka doba od objednávky po doručenie. Ak mám byť úprimný, už som pár známym o mojom spokojnom nákupe povedal a je len otázkou času, kedy si niekto z nich objedná repasovaný počítač u Vás tak, ako som to urobil ja. Ešte raz vďaka.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Lýdia

  Odporúča obchod, Super notebook za perfektnú cenu. Maximálna spokojnosť, ochota, rýchle dodanie a možnosť aj osobného odberu. Odporúčam.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Miroslav

  Odporúča obchod, super ceny,rýchle dodanie,kvalitné produkty.Pozitívne prekvapený pomerom cena a kvalita produktov. Len tak ďalej! Už nový notebook nekúpim ;)
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Matej

  Odporúča obchod. Profesionálna "industry grade" technika za fantastické ceny. Počítač, ktorý stál pri svojom uvedení okolo 2200 Eur som kúpil po štyroch rokoch za 320 v stave skoro nového kusu. Rovnako monitory. Kupujem iba triedu A, mechanicky viac poškodené, aj keď funkčné triedy B a C som nemal odvahu skúšať. Svojim rodičom som pár týždňov dozadu kupoval v inom obchode úplne nový bežný domáci počítač a hoci sa výpočtovým výkonom na ten môj ani nechytá, ich stál skoro 900 Eur. Takže ak máte ako hlavné kritérium hodnotu za svoje peniaze, rozhodne dobrá voľba.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Overený zákazník

  Odporúča obchod. Rychle vybavenie objednavky.Tovar dodany do 48 hodin.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Jozef

  Odporúča obchod. Dodanie tovaru prebehlo bez akýchkoľvek problémov, všetko načas.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Atlon

  Odporúča obchod. Slušný výber,dobré ceny,komunikácia.Super, len netreba dlho rozmýšľať lebo sa rýchlo predá to čo si človek vyberie , aj ja som si monitor kúpil až na druhý pokus, keď prvý vybratý sa predal pokiaľ som sa rozhodol :-)
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Iveta

  Odporúča obchod. Tovar mi bol doruceny kurierom v expresne rychlom case, co som bola velmi milo prekvapena. Preto hodnotim objednavkou pocnuc az po finalne dodanie tovaru za velmi pozitivnu a som aj s mobilom - I phonom SE A1723 velmi spokojna, preto budem odporucat nakup IT elektrotechniky aj svojim znamym. Dakujem za promptne a kvalitne sluzby. S pozdravom a prianim uspechov a mnozstva spokojnych zakaznikov Viktorinova
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Overený zákazník

  Odporúča obchod. Len tie najlepšie skúsenosti, rýchlosť vybavenia, odpovedajúca kvalita tovaru, doručenie bez problémov. Objednávky opakovane, zatiaľ žiadny problém..Odporúčam.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • jurken

  Odporúča obchod. Dobrý tovar za dobrú cenu a rýchlim dodaním.
  Hodnotenie: 4 / 5
 • Ján

  Odporúča obchod. Rýchle vybavenie....za rovnakú cenu mi poslali kvalitnejší NTB . kvaline zabalené. Prišlo nepoškodené.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Simona

  Odporúča obchod. S nakupom som velmi spokojna. Recenziu pisem po 5 mesiacoch pouzivania :) a vsetko funguje ako ma. Chcem pochvalit aj jednanie s personalom, ktorý mi pomohol vybrať to najlepšie pre mňa a bolo naozaj citit ochotu pomoct mi vybrat si tak aby notebook splnal moje ocakavania. Co sa aj stalo. Ďakujem a silno odporúčam.Simona
  Hodnotenie: 5 / 5

Prihlásenie

Používame cookies.