Tipy na notebooky a počítače pod stromček na poslednú chvíľu

Počet zobrazení: 1745

Kupovať darčeky na poslednú chvíľu sa zvyčajne neoplatí – riskujete tým, že nestihnete nájsť to, čo ste hľadali, a že v panike pred blížiacim sa Štedrým dňom vezmete narýchlo a bez rozmyslu prvú vec, ktorá vám padne do oka. Preto sme pre vás pripravili rýchle tipy na produkty pre každého člena rodiny - s nimi určite žiadnu chybu neurobíte :)

Prečítajte si tipy priamo pre osobu, ktorú chcete obdarovať a nečakajte príliš dlho - doručenie darčekov garantujeme len pri objednávkach do polnoci 19.12.2019 a pri platbe kartou alebo pri osobnom odbere.

Notebook pre študenta >>
Notebook pre partnera >>
Notebook pre seniora >>
Notebook pre deti >>
PC pre hráča, grafika alebo fotografa >>

Máte doma študenta? Vieme, čím ho potešíte

Notebookom pre študenta sme sa venovali už v samostatnom článku. Keďže zameranie jednotlivých škôl sa líši, je dôležité vyberať podľa toho, čo váš študent študuje. Existujú však všeobecné parametre, ktoré by mal mať každý správny študentský notebook – nároky sú kladené predovšetkým na spoľahlivosť, kompaktné rozmery a nízku hmotnosť.

Náš tip: Váš študák určite ocení napríklad sériu ThinkPad od výrobcu Lenovo. Ide o ľahké a prenosné ultrabooky, ktoré sú extrémne vhodné do školy, kancelárie alebo vlaku. Požiadavky na pohodlnú klávesnicu, veľké množstvo úložného priestoru na pevnom disku a nízku hmotnosť spĺňa napríklad naše Lenovo ThinkPad X260.

Lenovo ThinkPad X260

Čo pre menšie deti?

Časy, kedy sa prvé notebooky kupovali pri nástupe na vysokú školu, sú dávno preč. Dnes už deti narábajú s počítačmi bežne aj na prvom stupni základných škôl. V domácnosti však menšie deti vlastný notebook nutne nepotrebujú. V prípade potreby (napríklad projekt v škole) im ho určite požičia starší súrodenec. Menšie deti omnoho lepšie využijú napríklad tablet – pre ich vekovú skupinu je to ideálny spoločník či už na pozeranie seriálov alebo hranie hier. Malé rozmery, nízka hmotnosť a dlhá výdrž na batériu im vyhovujú a zároveň umožňujú vziať si tablet so sebou na dovolenku  alebo do auta bez nutnosti riešiť napájanie.

Náš tip: Pri tabletoch nemusíte robiť kompromisy. Apple iPad Air 2 z nášho e-shopu je jednoznačne tou najlepšou voľbou – po užívateľskej stránke nenájdete rýchlejší a jednoduchší tablet. A nemusíte zaňho vyhodiť majetok!

Apple iPad Air 2 - ITzoo.sk

Ako potešiť herného nadšenca?

Ak máte doma nadšenca do počítačových hier, máte to na Vianoce celkom jednoduché. Viete, čo ho poteší, ostáva vám už len trafiť tú správnu hru. Ak však chcete mať istotu, že mu vašim darčekom vezmete dych, môžete ho prekvapiť novým notebookom alebo výkonným desktopom. Herné tituly sú čím ďalej, tým prepracovanejšie, čo sa, samozrejme, odráža aj na ich požiadavkách na počítač alebo notebook.

Náš tip: v našom e-shope môžete pravidelne nájsť aj zaujímavé kúsky s vysokým výkonom - aktuálne napríklad Dell Precision Tower 7810 so 16GB RAM, samostatnou grafickou kartou NVIDIA Quadro K5200 8GB a 512GB SSD za 689 Eur.

Dell Precision Tower 7810

Notebooky pre seniorov

Starší členovia rodiny sa delia zvyčajne na dve skupiny - na tých, ktorí majú radi svoj kľud a naopak tých, ktorí chcú napriek svojmu veku žiť aktívne, byť v spojení s rodinou a zdieľať s nimi ich zážitky rovnako, ako to robia mladšie generácie na sociálnych sieťach. Z našej skúsenosti odporúčame skontrolovať, či vaša babička alebo dedko preferujú fyzické tlačidlá/klávesnicu alebo im postačí tablet.

Náš tip: Podľa preferencií obdarovaného siahnite po lacnejšom (ale nie pomalom) notebooku - napríklad po akciovom HP ProBook 650 G1 (4GB /320GB HDD) za 189.00 Eur.

HP ProBook 650 G1

Notebook pre partnera

Špeciálne naše nežné polovičky môžeme často nájsť so staršími a neuveriteľne spomalenými notebookmi. Určite ste už zažili situáciu, keď ste len neveriacky krútili hlavou pri pohľade na množstvo otvorených okien v prehliadači vášho partnera. V tomto prípade starší alebo pomalší notebook nakopne len silnejšia RAMka alebo celkový upgrade.

Náš tip: Ideálnym riešením na zvládnutie množstva otvorených okien, prehliadanie filmov a pohodlnú prácu na doma je napríklad 14" Lenovo ThinkPad T460, osadený 8GB RAMkou (rozšíriteľnou na želanie) a rýchlym 256GB SSDčkom za 320 Eur.

Lenovo ThinkPad T460

Notebook už v rodine máte? Potešte niečím iným

Možno notebook považujete za skvelý darček, ale už ich máte v rodine viacero a pre ďalší nevidíte využitie. Nevadí, okrem notebooku sa v dnešnej dobe zíde aj množstvo iných gadgetov. Tablet pre menšie deti alebo cestovateľa v rodine, externý monitor pre herného nadšenca alebo zaneprázdneného podnikateľa či externý hard disk pre filmového fanúšika. Všetko nájdete u nás v ITzoo – v špičkovej kvalite a za skvelú cenu.

Ak si stále nie ste istí, aký darček by ste potrebovali, neváhajte nás kontaktovať cez chat, telefonicky na +421 903 607 575 alebo mailom na info@itzoo.sk.

Prajeme vám krásne Vianoce,
ITzoo.sk tím

Prihlásenie

Používame cookies.