Tipy na notebooky pod stromček, ktoré vás nezruinujú

Počet zobrazení: 851

Kupovať darčeky na poslednú chvíľu sa neoplatí – riskujete tým, že nestihnete nájsť to, čo ste hľadali, a že v panike pred blížiacim sa Štedrým dňom vezmete narýchlo a bez rozmyslu prvú vec, ktorá vám padne do oka. Ak chcete niekoho blízkeho obdarovať notebookom (alebo inou elektronikou), je najvyšší čas premyslieť si, aký model bude preňho najlepší.

Notebookov je na trhu nepreberné množstvo – lacné notebooky, špičkové notebooky, herné notebooky, ultrabooky... a takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Každý z týchto prístrojov má svoje plusy a mínusy, a môžete sa staviť, že pred Vianocami vás budú predajcovia tými plusmi poriadne „masírovať". A vyplatí sa im to – v časovom strese pred Vianocami ľudia mnohokrát kúpia aj mačku vo vreci, aby sa pod stromčekom sľúbený notebook nachádzal. A to je chyba! Poďme sa pozrieť na to, ako notebookom potešiť nielen pod samotným stromčekom, ale aj pri následnom používaní.

Máte doma študenta? Vieme, čím ho potešíte

Notebookom pre študenta sme sa venovali už v samostatnom článku. Keďže zameranie jednotlivých škôl sa líši, je dôležité vyberať podľa toho, čo váš študent študuje. Existujú však všeobecné parametre, ktoré by mal mať každý správny študentský notebook – nároky sú kladené predovšetkým na spoľahlivosť, kompaktné rozmery a nízku hmotnosť.

Náš tip: Váš študák určite ocení napríklad sériu ThinkPad od výrobcu Lenovo. Ide o ľahké a prenosné ultrabooky, ktoré sú extrémne vhodné do školy, kancelárie alebo vlaku. Požiadavky na pohodlnú klávesnicu, veľké množstvo úložného priestoru na pevnom disku a nízku hmotnosť spĺňa napríklad naše Lenovo ThinkPad X240.

Lenovo ThinkPad X240 - ITzoo.sk

Čo pre menšie deti?

Časy, kedy sa prvé notebooky kupovali pri nástupe na vysokú školu, sú dávno preč. Dnes už deti narábajú s počítačmi bežne aj na prvom stupni základných škôl. V domácnosti však menšie deti vlastný notebook nutne nepotrebujú. V prípade potreby (napríklad projekt v škole) im ho určite požičia starší súrodenec. Menšie deti omnoho lepšie využijú napríklad tablet – pre ich vekovú skupinu je to ideálny spoločník či už na pozeranie seriálov alebo hranie hier. Malé rozmery, nízka hmotnosť a dlhá výdrž na batériu im vyhovujú a zároveň umožňujú vziať si tablet so sebou na dovolenku  alebo do auta bez nutnosti riešiť napájanie.

Náš tip: Pri tabletoch nemusíte robiť kompromisy. Apple iPad Air 2 z nášho e-shopu je jednoznačne tou najlepšou voľbou – po užívateľskej stránke nenájdete rýchlejší a jednoduchší tablet. A nemusíte zaňho vyhodiť majetok!

Apple iPad Air 2 - ITzoo.sk

Ako potešiť herného nadšenca?

Ak máte doma nadšenca do počítačových hier, máte to na Vianoce celkom jednoduché. Viete, čo ho poteší, ostáva vám už len trafiť tú správnu hru. Ak však chcete mať istotu, že mu vašim darčekom vezmete dych, môžete ho prekvapiť novým notebookom alebo výkonným desktopom. Herné tituly sú čím ďalej, tým prepracovanejšie, čo sa, samozrejme, odráža aj na ich požiadavkách na počítač alebo notebook.

Náš tip: v našom e-shope môžete pravidelne nájsť aj zaujímavé kúsky s vysokým výkonom - aktuálne napríklad Dell Precision 5600 Workstation so 16GB RAM, samostatnou grafickou kartou NVIDIA QUADRO K4000 3GB a 500GB HDD.

Dell Precision 5600 Workstation - ITzoo.sk

Notebooky pre seniorov

Starší členovia rodiny sa delia zvyčajne na dve skupiny - na tých, ktorí majú radi svoj kľud a naopak tých, ktorí chcú napriek svojmu veku žiť aktívne, byť v spojení s rodinou a zdieľať s nimi ich zážitky rovnako, ako to robia mladšie generácie na sociálnych sieťach. Z našej skúsenosti odporúčame skontrolovať, či vaša babička alebo dedko preferujú fyzické tlačidlá/klávesnicu alebo im postačí tablet.

Náš tip: Podľa preferencií obdarovaného siahnite po lacnejšom (ale nie pomalom) notebooku, prípadne po jednom z našich iPadov (oba majú šachtu na (dátovú) SIM kartu).

Apple iPad Air 1 - ITzoo.sk

Notebook pod stromčekom vás nemusí stáť majetok

Stále váhate, či je notebook pod stromček tým správnym darčekom? Možno vás odrádza cena, nechcete svoje deti alebo príbuzných rozmaznávať príliš drahým darčekom, alebo sa bojíte, že netrafíte ten správny kus. Tieto starosti však môžete hodiť za hlavu – notebook totiž nemusí byť vôbec taký drahý, ako si predstavujete. A neznamená to, že musíte robiť kompromisy, čo sa týka kvality. Lacnejší, ale pritom stále výkonný notebook naozaj existuje.

Náš tip: Pre lacnejší, ale stále nekompromisný notebook odporúčame Dell Latitude E7440 i7 Carbon. Má hliníkové telo, ktoré mu dodáva prémiový vzhľad a odolnosť, a SSD disk, vďaka ktorému je práca na ňom skutočne rýchla. Poteší férová cena a ročná záruka.

Dell Latitude E7440 i7 Carbon

Notebook už v rodine máte? Potešte niečím iným

Možno notebook považujete za skvelý darček, ale už ich máte v rodine viacero a pre ďalší nevidíte využitie. Nevadí, okrem notebooku sa v dnešnej dobe zíde aj množstvo iných gadgetov. Tablet pre menšie deti alebo cestovateľa v rodine, externý monitor pre herného nadšenca alebo zaneprázdneného podnikateľa či externý hard disk pre filmového fanúšika. Všetko nájdete u nás v ITzoo – v špičkovej kvalite a za skvelú cenu.

Ak si stále nie ste istí, aký darček by ste potrebovali, neváhajte nás kontaktovať cez chat, telefonicky na+421 903 489 663 alebo mailom na info@itzoo.sk.

Prajeme vám krásne Vianoce,
ITzoo.sk tím

Prihlásenie

Používame cookies.