Recenze Dell Optiplex 990 i5 Tower

Počet zobrazení: 1668

Dell OptiPlex 990 i5 Tower je stredne veľký, odolný a pomerne výkonný počítač. Poháňa ho štvorjadrový procesor 2. generácie Intel® Core™ i5 – 2500 so základným taktom 3,3 GHz, ktorý sa dokáže zvýšiť až do 3,7 GHz.

Recenze Dell Optiplex 990 i5 Tower

Značka DELL je známa svojimi kvalitnými výrobkami určenými na prácu aj biznis. Množstvo stolných počítačov OptiPlex, veľmi podobných rade notebookov Latitude, je určené na kancelárske použitie, aj do domácnosti.

Konštrukcia počítača je pomerne pevná, kovová s plastovými prvkami. Jeho rozmery sú 36 x 17,5 x 41,7 cm a váži zhruba 8,4, kg, čím zapadá k počítačom označovaným ako Minitower (MT). Výrobca si dal záležať na tom, aby sa dal PC ľahko otvoriť, preto je na jeho ľavej strane umiestnená páčka na otvorenie bočného krytu.

Na zadnej strane počítača sa nachádza port pre nabíjací kábel, porty pre klávesnicu a myš, 6x USB 2.0, sieťový port RJ – 45, digitálny DisplayPort, analogóvý VGA port, SerialPort a dva audioporty pre slúchadlá/reproduktory a mikrofón. Na prednej strane nájdete tlačidlo pre napájanie, optickú DVD mechaniku, 4x USB 2.0 a tiež dva porty na slúchadlá a mikrofón.

Dell Optiplex 990 TowerPočítač poháňa 4-jadrový procesor 2. generácie Intel® Core™ i5 – 2500, so základným taktom 3,3 GHz, ktorý sa zvyšuje až na 3,7 GHz. K výkonu počítača prispieva aj jeho 6 MB cache pamäte. Ďalej disponuje pamäťou DDR3 s veľkosťou až 8GB a frekvenciou 1 333 MHz v dvoch 4 GB moduloch zapojených ako dual channel. Dostupné sú ešte dva sloty, pomocou ktorých môžete pamäť doplniť až na 16GB. O grafiku sa stará integrovaná karta Intel HD Graphics 2000. Ako úložisko slúži harddisk s kapacitou 320 GB. Na vylepšenie počítača máte k dispozícii ešte jeden slot pre 3,5" harddisk, do ktorého môžete pripojiť buď väčší HDD, slúžiaci ako úložisko, aleb SSD disk, ktorý výrazne zvýši výkon PC.

Dell Optiplex 990 i5 Tower

 

Počítač sa dá rozšíriť o vstavané karty do slotov full height (plnej výšky) PCI, PCIe x1, PCIe x16 (wired x4) a PCIe x16. Do nich môžete zapojiž napríklad externú grafickú kartu, ktorá môže výrazne zvýšiť grafický výkon, Wi-Fi kartu, rozširujúce USB 3.0 porty alebo tiež SSD disk.

Pri kancelárskom využití oceníte aj veľké množstvo USB portov z prednej aj zadnej strany PC. Počítač je počas bežného chodu pomerne tichý, ventilátory sú takmer nehlučné. Zdroj má výkon 265 W.

Dell Optiplex 990 Tower tabulka

Počítač dodávame s originálnym operačným systémom Windows 10 Home.

Prihlásenie

Používame cookies.