Aký počítač používa profesionálna športovkyňa?

Počet zobrazení: 238

Terka Jakschová je šprintérka, medailistka z majstrovstiev Európy a česká reprezentantka na tratiach na a 200 metrov, ktorá sa narodila bez časti ľavej ruky. Jej hlavným cieľom je účasť na letných Paralympijských hrách v Tokiu. Mimo tejto kariéry pracuje na part-time a stíha aj študovať na Provozně ekonomickej fakulte ČZU v Prahe. Pre Terku je preto správny time-management kľúčový.

24-ročná sympatická športovkyňa sa venuje atletike a behá za pražskú Slaviu už 9 rokov. Jej najväčší úspech sa dostavil minulý rok na Majstrovstvách Európy v Berlíne, kde si na 100 metrov dobehla pre striebornú medailu a na dvojnásobnej 200-metrovej trati pre medailu bronzovú. Od ME v Berlíne posunula Terka svoj osobný rekord na 100 metrov dokonca na hodnotu 12,74s, ktorý jej v tomto momente zaručuje miesto na popredných priečkach svetových tabuliek. Tento úspech u nej naštartoval silnú motiváciu na dobré umiestnenie v nadchádzajúcich Majstrovstvách sveta v para-atletike v Dubaji v novembri a hlavne na nomináciu na spomínané Letné paralympijské hry v Tokiu.

Prvé dôležité preteky – Majstrovstvá sveta v para-atletike v Dubaji sú už za rohom a Terka sa poctivo pripravuje. "Jedná sa o jednu z posledných možností posunúť sa vo svetových tabuľkách o pár priečok dopredu a nominovať sa tak na hry v Tokiu" hovorí Tereza. Konkurencia bude na majstrovstvách obrovská, ale v prípade umiestnenia na medailových pozíciách je zaručená menovitá nominácia na Tokio, čo je jasný cieľ, ako nám mladá športovkyňa prezradila. Príprava na šampionát zaberie množstvo času a šprintérka absolvuje 5 tréningov za týždeň. Sú zložené z tréningu sily, rýchlosti a vytrvalosti. Zaradená je ale aj určitá forma regenerácie, čo je tiež nezanedbateľná súčasť prípravy.

Aj napriek tomu, že u Terezy je atletika na prvom mieste, uvedomuje si, že športová kariéra pravdepodobne nebude trvať večne a musí myslieť na zadné vrátka. Najväčšou výzvou pri jej nabitom programe a častých presunoch je využiť čas naplno.

Jej hlavným pracovným nástrojom je notebook, ktorého hlavným parametrom je kompaktnosť. Každý deň totiž nosieva až tri rôzne tašky s výstrojou a vybavením, takže musí dávať pozor na každý kilogram hmotnosti navyše. Kvôli častému cestovaniu je dôležitá aj výdrž batérie (na prednáškach sú často miesta pri elektrických zásuvkách obsadené najrýchlejšie), vzhľadom ktomu, že sa ju nemusí vždy podariť v priebehu dňa nabiť. Terka nosí tiež okuliare a jej zrak je pri dlhšej práci precitlivelý – Full HD displej je preto pre ňu nutnosťou. Po zvážení všetkých požiadaviek sa rozhodla pre notebook Dell Latitude E7450, ktorý disponuje potrebnými parametrami a už vyše roka jej bezchybne slúži.

Terka Jakschova

 

Prihlásenie

Používame cookies.